K štúdii sa vyjadril aj emeritný profesor skríningu rakoviny na Queen Mary University of London, Stephen Duffy. „Odhady sú síce založené na najlepších modeloch, ktoré majú autori k dispozícii, ale sú nepriame, takže v nich existuje značná neistota,“ povedal.
Duffy tiež zdôraznil, že niečo vyše 1 030 000 prípadov rakoviny pripadajúcich na 93 000 000 vyšetrení predstavuje približne 0,1 % zvýšenie rizika rakoviny počas života pacienta na jedno CT vyšetrenie. Celoživotné riziko rakoviny v populácii USA je približne 40 %. Dodatočné riziko z CT vyšetrení je teda „malé“.

Odborníčka na rakovinovú biológiu z Brunelovej univerzity v Londýne, Doreen Lau s profesorom súhlasila. „Zistenia neznamenajú, že by sa ľudia mali vyhýbať CT vyšetreniam, ak im ich odporučí lekár. Vo väčšine prípadov prínos odhalenia alebo vylúčenia závažného ochorenia výrazne prevyšuje veľmi malé riziko ujmy na zdraví.“
Je pravda, že od roku 2007 narástol počet v Spojených štátoch amerických počet CT vyšetrení o 30 %.
Je teda na mieste sa zamýšlať, či by nebolo v niektorých prípadoch vhodné nahradiť vyšetrenie inými zobrazovacími metódami ako napríklad ultrazvuk alebo magnetická rezonancia. V každom prípade sa netreba báť ísť na CT vyšetrenie v prípade, ak vám ho lekár odporučí. Je totiž veľká pravdepodobnosť, že vám život skôr zachráni ako ohrozí.